Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

UNKAPANI KÖPRÜSÜ TAKIMCILARI VE MÜDAVİMLERİ

Nereden Yazdırıldığı: Sportif Balık Avı Forum
Kategori: AMATÖR BALIKÇILIK Balık Avı
Forum Adı: Denizde Balık Avı
Forum Tanımlaması: Kıyıdan ve tekneden balık avı teknikleri.Balık avcılığı hakkında bilmek istedikleriniz.
URL: http://www.balikta.com/forum/forum_posts.asp?TID=5198
Tarih: 20/Ekim/2014 Saat 07:19
Program Versiyonu: Web Wiz Forums 8.03 wwf-vb - http://www.webwizforums.com

Konu: UNKAPANI KÖPRÜSÜ TAKIMCILARI VE MÜDAVİMLERİ
Mesajı Yazan: plays
Konu: UNKAPANI KÖPRÜSÜ TAKIMCILARI VE MÜDAVİMLERİ
Mesaj Tarihi: 12/Nisan/2008 Saat 09:30
 unkapanı köprüsü müdavimlerinden takımcılardan hatırmda kalan 7. direk emekli polis memuru abdullah KESKİN 4. direk oltacı arnavut RAHMİ abi ve perşembe pazarı istikametine gidişte camiye yakın noktaki HACI abi ve diger ismini hatırlayamadıgım takımcılar iyi benim bildigim kadarı ile herkese dost her yasrdıma her zaman hazır insanlar. 

-------------
florya kuşların baba can ıdır ŞÜKRÜ ERTEKİN 1974 İSTANBUL/EYÜP SULTAN

Cevaplar:
Mesaj Tarihi: 12/Nisan/2008 Saat 09:35
birde müdavimleri olan insanlar var çinekop zamanı oradan eksik olmayan akşamları ve her müsait oldugunda orada olanlar balık tutmanın ve dostlugun ve paylaşmanın güzel olduguna inan insanlar yeşilpınardan KEMAL ABİ, MARANGOZ MUSTAFA VE KARDEŞLERİ ve aklıma geldikçe ismine yazacagım hepsi ile köprüde tanışıp hatırlı muhabbetler ettigim insanlar sizlerinde vardır örnegin DEGERLİ ARKADAŞIM SİGARACI WİNSTONLİGHT İLE balıkta tanışıp uzun yıllar önce hala her hafta görüştügüm kişi  MURAT ARICAN böyle güzellikler cıkıyor eminim sizlerinde vardır

-------------

Mesajı Yazan: MrWigy
Mesaj Tarihi: 12/Nisan/2008 Saat 11:48
 O zaman sen bizleride hatırlarsın Şükrü, bizde yılın belirli dönemlerinde (yaklaşıyor) Unkapanı' na Muharrem, ben ve bi kaç dost ara ara gideriz, kimi zaman hafta arasıda olabiliyor bu... Bizim mevkimizde Haliç' in , Tekel tarafında 5. veya 6. direğinin orda oluruz, hani şu yüzer iskelenin bittiği yerde.

-------------
Hakan Bölükbaşı-1976
İstanbul
Acemi balıkçı

Mesaj Tarihi: 12/Nisan/2008 Saat 11:49
 Galata köprüsünde hatırını sormayı ihmal etmediğimiz İhsan abimize, Servet' e burdan selamlar.

-------------
Hakan Bölükbaşı-1976
İstanbul
Acemi balıkçı

Mesaj Tarihi: 12/Nisan/2008 Saat 22:04
 dogrudur kesin tanışmışızdır tanışamaksakta bundan sora tanışırız

-------------

Mesajı Yazan: winstonlight
Mesaj Tarihi: 13/Nisan/2008 Saat 20:03
 Alba'cı Hasan Abi ve oğlu Tuncayı da unutmamak gerek

-------------
WINSTONLIGHT

Mesaj Tarihi: 18/Nisan/2008 Saat 09:01
 yahu hasan abi galatada takımcı tabiki hatırlatalım iyi bilinen takımcıları hatırlayalım güzel ama onuda galat köprüsünde benim buradaki amacım işinde dürüst insanları sevip sayan unkapanı köprüsü takımcılarını ve birde sürekli birbirlerine yardımcı olan paylaşımcı dostlarımızı bildirmek onurlandırmak herkez takımcı ama ben herkezi tanımıyorum tanıudıgım kadarı ile de bu köprüye giden veya yeni gitmeye başlayan arkadaşlara yardımcı olmak ve aynı zamanda iyi insanları sevgi ve saygı ile anmaktır

-------------

Mesajı Yazan: klasbalik
Mesaj Tarihi: 19/Nisan/2008 Saat 14:50

abi teşekkür ederim sana bizleride unutmadığın için bana msn adresini yolla yazışırız abim

-------------
tuncay

Mesajı Yazan: sadri
Mesaj Tarihi: 19/Nisan/2008 Saat 17:33
 sevgili şükrü kardeşim köprü balıkçılığını yaptığım zannedersem enson senem ya 75senesi ya 76 senesi ozamanlar cuma akşamları iş çıkışı arkadaşlarla birlikte sabahlardık sıcak soğuk farketmezdi  nevalemizide götürür balığımızıda tutar sabahlardık bizim zamanımızda kamış tek tük tellerimizi takar keyfimize bakardık  yanlız şimdi bakıyorum,da köprülerin eski tadı yok hiç balık tutmak içinde yeltenmedim ancak topluca bir organizasyonda olabilirim bilemiyorum belki çok kalabalık belki insanlar o eski insanlar değil
belkide bana öyle geliyor sağlıcakla kalın daima oltanız gergin olsun.

-------------
india.1958

Mesajı Yazan: Delit@y
Mesaj Tarihi: 21/Nisan/2008 Saat 09:07

Adil abi kamış çıktı mertlik bozuldu ne günlerdi telli günler değil mi?

-------------
Muharrem-1973-İstanbul-Hasköy

Mesajı Yazan: sadri
Mesaj Tarihi: 21/Nisan/2008 Saat 11:57
 evet canım kardeşim palamutlar lüferler yahu sanki köprüde bizden başka insanyoktu bonboştu köprü  şarapçılar  hariç   

-------------
india.1958

Mesaj Tarihi: 22/Nisan/2008 Saat 09:16
 adil abi ben çok eskiyi bilemiyorum ama çinekop girdiginde giderim köprüye orada balık var ise balık ama herzaman veya her saat balık olmuyorki işte o zaman sohbetin tadı başka oluyor cok keyifli sohbetler yapılıyor ramazanda iftardan önce fırsat buldukça giderdim köprüye o güzel insanların bir paylaşımı var iftarda bir sohbeti var anlatamam aslında fena fikir degil köprüde organizasyon şık olur iyi organize oldunmu herkese yakın herkese uygun

-------------

Mesaj Tarihi: 22/Nisan/2008 Saat 09:18

Biz 12 ay boyunca Galatayı ve duayenleri yanlız bırakmıyoruz. Çinekop zamanı olsa da olmasa da sizde ara ara gidip hal hatır soruyorsunuzdur. Ben kendi adıma hafta da en az bir kere uğrarım.

-------------

Mesajı Yazan: winstonlight
Mesaj Tarihi: 22/Nisan/2008 Saat 21:54
 organizasyon ne zaman?

-------------
WINSTONLIGHT

Mesaj Tarihi: 23/Nisan/2008 Saat 16:22

Kararlaştıralım bir başlık aç istersen netice de merkez nokta ne zaman derseniz ben uyarım.

-------------

Mesaj Tarihi: 25/Nisan/2008 Saat 08:29

18 05 2008 nasıl uygun olurmu acaba köprülerde buluşmak sizler için

-------------

Mesaj Tarihi: 25/Nisan/2008 Saat 08:40

Bana uyar, yanlız mayıs başından itibaren yemli çinekop yapmaya başlar. İstersen 11 Mayıs 2008 yapalım. Hemde avda yapmış oluruz. Hatta ve hatta 10'u a akşamıda olabilir. Sen kafana göre konu başlığı aç. Herkes fikrini yazsın. Duyurulardan açabilirsin.

-------------

Mesaj Tarihi: 25/Nisan/2008 Saat 15:51
 Ben yakın olduğum için hemen her fırsatta ordayım son zamanlarda.

-------------
Hakan Bölükbaşı-1976
İstanbul
Acemi balıkçı

Mesaj Tarihi: 28/Nisan/2008 Saat 22:46
 konuyu actık ama hayırlı bakalım başlık haydi balıga

-------------

Mesajı Yazan: Dreambird
Mesaj Tarihi: 28/Nisan/2008 Saat 23:54
 Ahhhh! be galata köprüsü 01.10.2006 bu günü hiç unutmayacağım denizin dibinde sanki birileri var oltaları boş bırakmamak için uğraş veriyor japon turistler şaşırmış olmalı ki galatanın karaköy tarafındaki balıkçıların oradan resim çekmeye yetişemiyorlar. Atv yanımdaki amcayla röportaj yapıyor. amcaya diyor ki " Amca 3 büyük poşet palamut yakalamışsın ne yapacaksın bu kadar balığı???" Amca diyor ki " Komşularıma dağıtacam"  Neyse bizde iki tane kısmetimizi kapmıştık... Balık beklerken hızımı alamamış iftarımı bile orda yapmıştım ancak 12 den sonra nafile bir daha balık yapmadı... Birdaha da galatanın böyle palamut yaptığını duymadım özellikle haliç tarafı zavallı istarvitler neredeyse dışarıya bizim yanımıza fırlayacaklardı korkudan belli ki sıkışmışlar. Bu saydığınız malzemeci abilerimiz o gün inanın bana bayram ettiler çünkü takımın alasını sattılar bir ara zokalar karaborsaya düşmüştü  karaköy tarafındaki balıkçılar bile kıskançlıklarından yemlik hamsi satmayacaklar... Ahhhhh! be galata bir daha yapta o zevki bir kere daha yaşayayım... O Oltanın 10 m den yarım kiloluk palamutun titreşimini hissetmeyi heyecanla bekliyorum.  Sevgiler.... 

Mesaj Tarihi: 29/Nisan/2008 Saat 16:24
 Ondan da güzeli çıkan birde balık varki son zamanlarda, çekmesi hiç bu kadar keyif veren bir başka balıkta uzun olmadı bana kalırsa. Son 3-5 gündür oda sırra kalem bastı ama olsun, ben ısrarla kovalamaya devam edicem :)

-------------
Hakan Bölükbaşı-1976
İstanbul
Acemi balıkçı

Mesaj Tarihi: 29/Nisan/2008 Saat 23:02
 o günü bende unutamıyorum 9 adet yakalamıştım harika bir gündü dogrusu

-------------

Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums version 8.03 wwf-vb - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2006 Web Wiz Guide - http://www.webwizguide.info